لزوم حضور سبز مردم در مسابقه ایران و برزیل

در سایت های اجتماعی پوستری را دیدم که دعوتی بود برای حضور سبز ایرانیان در مسابقه ایران-برزیل که بهانه ای شد برای نوشتن یادداشت حاضر. گرچه این روزها به دلایل مختلف چندان موافق حرکات خیابانی نیستم و بیشتر مایلم همه را به تفکر عمیقتر در راستای آینده جنبش دعوت کنم ولی از ایده فوق الذکر بسیار استقبال می کنم به چند علت. 

اولا که این گردهمایی در خارج از ایران است و خطر حضور لباس شخصی ها و خشونت مداران رژیم بسیار کم است و حتی اگر کسی نگران شناسایی تلویزیونی هم باشد براحتی میتواند با یک ماسک پارچه ای (آن هم از رنگ سبز آن!) این مشکل را حل کند. 

دوم اینکه این مسابقه طبق براوردها از حدود صد شبکه تلویزیونی پخش مستقیم می شود به عنوان مثال شبکه ابوظبی اسپرت به عنوان دارنده امتیاز پخش این بازی چند روز است که تبلیغات وسیعی انجام می دهد. لذا حتی به فرض اینکه تلویزیون ایران هم بتواند صحنه های تماشاگران را سانسور کند مسلما از چشم مردم دنیا پنهان نخواهد ماند.

سومین دلیل که از نظر من مهمترین انگیزه است این است که اگر سایر ایرانیان که این روزها خموده شده اند و فکر می کنند جنبش فروکش کرده این صحنه ها را ببینند مسلما جان تازه ای خواهند گرفت.

نهایتا این که این روزها برای اولین بار دولت مردان آمریکایی تحریمی را بر علیه ایران اعلام کرده اند که به دلیل نقض حقوق بشر است و نه مناقشات اتمی. حضور سبزها در ورزشگاه ابوظبی یکبار دیگر فریاد حق طلبی ما را به گوش آنان می رساند تا همچنان به یادشان باشد که مشکل اصلی ایران حقوق مردم است و نه سلاح اتمی.  

تنها نکته منفی در اینجا آن است که باز هم مجبوریم پول مفت توی جیب این اماراتی های مفت خور بریزیم که به هر حال در مقابل آنچه بدست می آید قابل تحمل خواهد بود.

Advertisements

One thought on “لزوم حضور سبز مردم در مسابقه ایران و برزیل

  1. پوستری برای حضور سبز در ورزشگاه ابوظبیhttp://i51.tinypic.com/35nacdw.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: