به کجا می رویم؟

بالاخره یک قسمت دیگر از خیمه شب بازی آقای کردان به پایان رسید و ایشان اعتراف کرد که مدرک دکترای او (آنهم از نوع افتخاری آن) جعلی است!! اما قصه حتی به اینجا هم ختم نشد و دانشگاه آزاد نیز اعلام کرد که هیچ مدرکی برای ایشان صادر نکرده است. به عبارت ساده تر مدارک لیسانس و فوق لیسانس ایشان هم جعلی هستند. کمی توجه به این واقعیات غیر قابل انکار عمق فاجعه ای را که در کشور ما واقع شده است نشان می دهد.
علي عباسپورتهراني‌فرد رييس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در گزارش نهايي خود به مجلس در مورد مدرك كردان وزير كشور می گوید:”در مورد مدرك دكتراي افتخاري مشخص شد؛ در حدود سال 76 فردي كه به نحوي با انتشارات دانشگاه آكسفورد مرتبط بوده و در ايران فعاليت داشته كه اسم و مشخصات وي وجود دارد با تماس با كردان با واسطه شخص ديگري، در ازاي مقاله‌اي، پيشنهاد دريافت مدرك دكتراي افتخاري از آكسفورد را مي‌دهد و كردان مقاله‌اي را ارايه مي‌دهد. پس از مدت‌ زماني، مدركي با امضاي سه نفر از اساتيد دانشگاه آكسفورد مي‌آيد كه بر اساس نظر رسمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، اين مدرك دال بر طي روند متعارف دانشگاهي نيست و اصولا اين گونه مدرك با امضاي رييس دانشگاه اعتبار خواهد داشت كه دراين مدرك ديده نمي‌شود. لذا روشن گرديد كه فرد واسط مدركي كه اعتبار رسمي نداشته به عنوان دكتراي افتخاري تحويل داده است.”

 • اولین سوالی که مطرح میشود این است که اصولا آیا کسی که برای به دست آوردن مدرک تحصیلی به چنین روشی متوصل می شود صلاحیت اخلاقی برای پست وزارت کشور را دارد؟
 • مهمتر از آن آیا کسی که به این سادگی به فرد ناشناسی (امیدوارم این فرض صحیح باشد وگرنه عمق فاجعه بسیار بیشتر خواهد بود) اعتماد میکند قادر است امنیت یک کشور را تضمین کند؟
 • طبق صحبتهای عباسپور حتی دانشگاه آزاد هم مدارک ایشان را تایید نکرده است. پس ایشان این مدت طولانی را که از سالها پیش بااستناد به این مدارک در دستگاههای مختلف حکومتی حضور داشته اند و حقوق دریافت کرده اند چگونه توجیه می کنند؟
 • آیا کوچکترین توجیهی برای ادامهء حضور این فرد در عرصهء سیاسی موجود است؟
 • آیا دولت محترم جمهوری اسلامی به بازتاب و تبعات سیاسی این موضوع در خارج از ایران اندیشیده است؟
 • آیا مسئولان متوجه هستند که ادامهء حضور این فرد در قدرت مدیران سایر وزارتخانه ها را هم دچار مشکل می کند؟
 • آیا می دانید که این موضوع جو انتخابات پیش رو را آشفته تر از گذشته می سازد؟
 • آیا میدانید که اعتماد آن درصد قلیلی از مردم را که هنوز هم با وجود تمام این نمایشهای مفتضح خوش باورانه در جهت آبادانی کشور تلاش می کنند نیز سلب می کنید؟


چه سوالات بچگانه ای! اگر به این مسائل فکر می شد که دیگر نیاز نبود دولت محترم چاه دوم را در جمکران حفر کند! اگر ذره ای تدبیر وجود داشت وزیر مملکت نیاز نداشت دست به دامن تقدیر شود و به استخاره پناه جوید.
راستی به کجا می رویم؟

Advertisements

One thought on “به کجا می رویم؟

 1. یوسف says:

  جانا سخن از زبان ما میگویی

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: